©2020 by parohiatarca-vitan. Proudly created with Wix.com

Parohia noastră colaborează cu Agenţia de Turism "Basilica Travel", ce funcţionează cu binecuvântarea Preafericitului Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române.

Această agenţie are ca scop organizarea de pelerinaje in Ţara Sfântă, Grecia, Capadocia, România şi alte locuri cu viaţă creştin-ortodoxă deosebită.

Enoriaşii noştri sunt invitaţi să participe la aceste pelerinaje, ce aduc un real folos sufletesc.

Program de pelerinaje:

1. Pelerinaj in Israel - Iordania: Israel - Iordania - 10 februarie  (7 zile / 6 nopti) - 16 februarie 2020​​ (                                                      )

2. Pelerinaj in Turcia - Capadocia: Turcia - Capadocia - 08 mai  (10 zile / 9 nopti) - 17 mai 2020  (                                               )

website builder. Create your website today.